Eelmise suve seiklused

Eelmise suve seiklused

Suve alguseks olime saate tegemisega mõnusalt hoos ja krüptorahad liikusid üsna rahulikus tempos ülesmäge. Meil oli tavaks öelda, et krüptorahad suvel ei puhka.

Suvel muutus Bitcoini (BTC) kaevandamise raskus, mis omakorda mõjutas taas hindu. Arvati, et see muutub veelgi. Muutuse taga olid Hiina valitsuse korraldused sulgeda kaevandamise farme. Teisalt oli see hea uudis kaenvadajatele väljapool Hiinat.

Teisest küljest tõstatati teema energiatõhususest, kuid kaevandajad ise kinnitavad, et enamik tarbitavast energiast on taastuvenergia ja nö "sustainable".

Ühtlasi muutusid intressid ja tuli mitmeid uusi fonde ja teenuseid. Üks neist, mida kindlasti mainida on Obyte CounterStake Bridge (https://counterstake.org/).

Samuti hakkasid NFT'd pead tõstma, kuigi sel ajal ei olnud boom veel täies hoos oli siiski märgata valdkonna hoogustumist. Rarible, Marvel ja mitmed teised teatasid NFT projektide ja fondide käivitamisest.

Suve üks kõige kurvem uudis oli John McAfee surm, mille osas ta hoiatas, et kui see juhtub siis ei teinud ta seda ise. Tõenäoliselt tema tapmine telliti, kuid kogu see lugu on üsna varjatud ja usume, et aeg annab aru, mis juhtus tegelikult.

Mõned riigid kasutades krüptorahade vabadusele ja protestile viitavad omadusi ja populaarsust ära sidusid selle enda poliitiliste avaldustega. Alates sellest, et Bitcoin muutus ametlikuks valuutaks kuni selleni, et investeerides riigis ntx 3 BTC'd on võimalik residentsus saada. Üks selline riik oli El Salvador.

Vahepeal jätkusid Binance'i rasked ajad nende toimetamiste vastavuse korraldamisega erinevate finants institutsioonide jaoks. Suve teisel poolel peatas Binance aktsia/väärtpaberi tokenid. Lisaks oli mitmeid rahapesu juhtumeid, kuid ei midagi katastroofilist või eraldi välja toomist väärivat. Positiivsema poole pealt hakkas Ripple kohtus edu saavutama SEC'i vastu.

Jack Dorsey teatas, et ehitab riistvara rahakotti Bitcoinile. Enamvähem samal ajal said alguse mitmeid tulevkku mõjutavad sündmused ja ahelad.

Ethereumi maailmas määrati eeldatav kuupäev EIP-1559 kaua oodatud uuendusele. 

Suvel tegime pikema boonusepisoodi SBU korruptsioonist, mis 10 aastat tagasi luhtas FBI operatsiooni. Kuulake seda siit https://www.fomoravi.ee/boonus-sbu-korruptsiooni-tottu-ukrainas-luhtus-10-aastat-tagasi-fbi-operatsioon/

Suve teises pooles mainisime kaevandamise alternatiive nagu näiteks naljakat seika, kus FIFA21 mängus "kaevandati" P4 farmiga hoopis mängu punkte, et nende pealt teenida. Kuna nad varastasid elektrid, mistõttu nad üldse avastati, arvati esmalt, et nad kaevandavad krüptoraha. 

Populaarsust hakkas koguma vanade tehasehoonete ümberehitamine krüptokaevandamise jaoks. Eriti need, mis asuvad veekogude lähenduses ja üheks selliseks oli 1897 aastal NY osariigis ehitatud tamm, mis elektri tootmise asemel pandi Bitcoini kaevandama, kuna see on kasulikum.

Täpiks i'l juuli lõpus sai Uniswap V3 valmis, mis lanseeriti Optimistic Ethereum L2 peal. 

Tore, et olete meiega sel põneval teekonnal. Jätkame seda seiklust üheskoos! Meeldivat kuulamist.

Photo by Quantitatives.io on Unsplash