Esimene kuu

Esimene kuu

Seal see kõik algas. Ühel argisel tööpäeva õhtul, Tallinna kesklinna tuiksoonel, Bermuda kolmnurga vahetus läheduses kohtusid kaks krüpto inseneri. Tänu elukogemusele oli neid muidugi taskus holistilise loe "burnout" ravi paberid ja see kulus tol päeval vägagi ära.

Sel õhtul näitas suvi end esimest korda ja õhus oli tunda kerget elektrit. Kontorisse jõuti hilja ja leiti eest mikrofonid ja muud neile sel hetkel veel tundmatud seadmed (https://www.youtube.com/watch?v=ePN5z-6MSoI). 
Veidi hiljem, olles neid seadmeid uurinud ning tõdedes taas, et Bitcoini hind oli jälle langenud, loomulikult oli tarvis paljusid hea sõnaga "lohutada",  otsustati luua taskuhääling FOMO Taastusravi. Sedasi jõuab abi paljudeni ja kiiresti.

Esimene kuu oli tegus ja sündmusterohke. Jäi sellesse ju viimase perioodi suur langus ning ühtlasti mitmeid uusi teenuseid/tooteid ja teisi elulisi sündmusi.

Hooaega alustasid koeratokenid DOGE, Shiba, Akita, Kishu jt ning Elon'i julged sõnavõtut krüptoteemadel. Lisaks sai kajastatud roheenergiat ning jutustatud energiasäästlikest plokiahelatest nagu ntx Obyte. Saate võttis kokku krüptol põhinevad pensionifondid seoses uute PIK võimalustega. Soovitame kindlasti seda järelkuulata.

Edasi tuli suur suur turbulents krüptoturul ja olukord oli pilvine. Hiina keelas kaevandamise, mitmed riigid taasteatasid varasematest piirangutest ning positiivse noodina rääkisime krüpto deebetkaartidest.

Kolmanda episoodi ajaks oli kõigil juba FOMO peal ja meil oli tükk tööd, et sellega tegeleda. Inimesi rahustada ja julgustada tegema tarku otuseid ja enda eesmärke üle vaatama. Muuhulgas oli mimteid miljonäre nagu ntx Ray Daliol, Carl Icahn ja Mark Cuban kes kõik võtsid krüpto teemal sõna, investeerisid ja tegid julgeid otsuseid. Käimas oli mitmeid kürptokonverentse, mis Covid piirangute leevenemisega kõik soojalt vastu võeti.  NFT projektid kogusid hoogu ja muutuvad üha populaarsemaks.

Seejärel tuli Bitcoin 2021. Väga suur rahvusvaheline krüptorahakonverents USAs Miamis. Kajastasime ja tuletasime meelde legende nagu Max Keiser ja Carlos Matos. See nädal oli väga värviline ja emotsioonides tulvil. Oli nii positiivseid uudiseid, sõnumeid, kui taaskord uuri piiranguid. Kuid nädala lõpuks taevas ja meeleolud selginesid. El Salvador seadustas Bitcoini, kui ametliku valuuta. Lex Friedmann viis läbi sisukas intervjuu Vitalik Buteriniga (soovitame väga kuulata https://www.youtube.com/watch?v=XW0QZmtbjvs) ning LHV avaldas PIK fondivalikute top nimistu. Viimasest saad teada kui järelkuulad 4ndat episoodi siit (https://www.fomoravi.ee/4-hee-hee-heeey-wasa-wasa-wasa-wasaaap/).

Vahepeal saime isegi üha tuntumaks ning et sõita koos meiega laine harjal käis meil külas Aufort tutvustamas nende uut digikulla konto toodet AufortGold. Sellest saate teada kuulates seda https://www.fomoravi.ee/kulaline-auforti-kullakonto-ja-miljoni-eest-tasuta-kulda/ episoodi. Ühtlasi tutvustasime pisut meie enda toodet Obby Chat, turvaline 1-1 suhtlusrakendus. Rääkisime FBI tegemistest ja sellest, et investeerimisega tegelevad ettevõtted toovad krüptovaluutat üha lähemale nagu ntx Interactive Brokers, kes lisab kürptovaluuta ja Coinbase plaanist tuua USA turule krüpto pensionifondid. Lõpetasime Taproot'i ja Lightning Networki mainimisega.

Kuu lõpuks jooksis kõik täiega nulli, nii nulli kui üldse sai. Täpsemalt Iron Finance TITAN tokeni pangajooksust mis lõppes suure langusega. Sellel nädalal juhtus taas palju aga püüdsime teha väga lühidalt, et kõik saaks jaanipäeva rahulikult tähistada. Mainisime veel DOGE Nascar auto õnnetusest, millega kaudselt seotud uudis McLaren Racing NFTst, Block.one trahvidest ning MicroStrategy Bitcoini ostmisest. Põnev ja rõõmustav oli kajastada kohalikke edulugusid ja investeeringuid nagu Burfa ASIC kaevandajate ost ja Change Investi edukas rahatõstmine. Nädala ja seoses sellega meie esimese kuu võtsime kokku Algorütmi taskuhäälingus intervjuuga (https://open.spotify.com/show/2w8dXcTxFuU4qoqI0pVFaR).

Head jaanipäeva!

Foto autor https://unsplash.com/@austinchan